Trzy zwycięstwa naszych klubów w Wielką Sobotę

To się nie zdarza często. Drugoligowa Polonia Bytom, a także czwartoligowe Szombierki i Ruch Radzionków zgodnie i efektownie wygrały swoje odbywające się w Wielką Sobotę mecze.

• Data:
  • Autor: Tomasz Nowak
  • Artykuł był oglądany 317 razy
Autor zdjęcia: BS Polonia Bytom/Krzysztof Kadis

Niebiesko-czerwoni wybrali się do Łodzi na spotkanie z rezerwami ŁKS. Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Zupełnie inaczej było w drugich 45 minutach. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał Adrian Piekarski, a później przepięknym trafieniem popisał się Patryk Stefański. W efekcie Polonia wywiozła z Łodzi zwycięstwo 2:0 i trudne do przecenienia trzy punkty.

Szombierki Bytom grały na swoim stadionie, a za rywala miały Unię Dąbrowa Górnicza, czyli wicelidera IV ligi. Zieloni przerwali kiepską ostatnio serię i zwyciężyły 3:1. Gole wbijali Tylec, Szczepanik oraz Tsuleskiri. Radość kibiców była ogromna.

Wielkie powody do zadowolenia mieli też fani Ruchu Radzionków, który zmierzył się w Sosnowcu z Zagłębiem II. Cidry rozegrały świetne spotkanie i triumfowały 4:1, choć przegrywały 0:1. Na listę strzelców wpisali się Siwy, Kowalski,Harmata oraz Sadlak.