Rekordy i medale zdobyte na pływalni

Młodzi pływacy z klubu UKS Na Fali Bytom należeli do najlepszych zawodników Mistrzostw Śląska trzynasto i dwunastolatków.

• Data:
  • Autor: Tomasz Nowak
  • Artykuł był oglądany 459 razy
Autor zdjęcia: bytom.pl

Jeśli chodzi o starszych, to nasi występowali w następującym składzie: Edyta Jastrzębska, Irmina Ulanowska, Zofia Wrotek, Martyna Kilarska, Emilia Chabko, Paulina Zielińska, Bartek Nawrat i Maciej Sikora. Ich rywalami byli najlepsi pływacy w tej grupie wiekowej w naszym regionie, którzy wiele razy musieli uznać wyższość bytomian.

I tak Nawrat nie miał sobie równych na 100 metrów stylem dowolnym i grzbietowym. W efekcie dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Z kolei na 200 metrów stylem dowolnym i grzbietowym zajął dwukrotnie 3. miejsce ustanawiając jednocześnie rekordy życiowe.

Sikora z kolei w konkurencjach grzbietowych zajął 2. miejsce na 100m i 2. miejsce na 200m, natomiast na 100m stylem dowolnym wywalczył brąz ze wspaniałym rekordem życiowym. W klasyfikacji generalnej Bartek został sklasyfikowany na trzecim miejscu wśród najlepszych pływaków na Śląsku. Dziewczynki również spisały się wspaniale i otarły się o "pudło" w sztafecie 4x100m stylem zmiennym, ustępując jedynie 0,8 s drużynie z Radlina.

W wodzie ścigali się też zawodnicy o rok młodsi. W tym gronie bezkonkurencyjna była reprezentująca UKS Na Fali Bytom uczennica Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Aleksandra Krawczyk. Zdobyła ona wszystko, co można było zdobyć. W konkurencjach 100 i 200m stylem dowolnym oraz 100 i 200m stylem zmiennym wywalczyła 4 złote medale i ustanowiła wspaniałe rekordy życiowe. Co więcej na 100m kraulem ustanowiła też rekord Śląska: 1:00,62. Nic więc dziwnego, że Oli przypadł w udziale tytuł najlepszej pływaczki na Śląsku.

Dobrze spisał się też Mateusz Podbucki, który w konkurencji 100m stylem klasycznym wspiął się na trzeci stopień podium. Natomiast Agata Miszkiewicz zajęła 5. miejsce na 200m stylem dowolnym. Poza nimi w naszej ekipie znaleźli się: Emilia Suchan, Mai Dubielska, Barbara Bydłoń, Agata Miszkiewicz, Olga Chabko, Miłosz Augustyński, Wiktor Karasz, Kuba Zieliński oraz