Mariusz Wołosz ponownie będzie prezydentem Bytomia

Nieoficjalnie możemy to już ogłosić: Mariusz Wołosz przez następne pięć lat będzie rządził naszym miastem. Jego przewaga po zliczeniu głosów z ponad 60 z 88 obwodowych komisji wyborczych jest tak duża, że nie ma szans, by coś w tej kwestii się zmieniło.

  • Data:
  • Autor: Tomasz Nowak
  • Artykuł był oglądany 822 razy
Autor zdjęcia: Tomasz Nowak

Na ten moment na kandydującego z poparciem Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi Wołosza głos oddało 17 tysięcy 489 osób. To przekłada się na poparcie na poziomie 62 proc. To wystarczająco dużo, żeby powiedzieć, że drugiej tury w Bytomiu nie będzie.  

Reszta urzędującego prezydenta już nie dogoni. Maciej Bartkow z PiS ma 6565 głosów (23 proc.), Artur Kamiński z ZdB 1645 (6 proc.), Anna Niezgodzka z Lewicy 1460, a Andrzej Misiołek z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców 1242 (4 proc.). 

Mariusz Wołosz przed chwilą podziękował swoim najbliższym współpracownikom, którzy przyczynili się do tego triumfu..Dziękował też kandydującym do Rady Miejskiej z KO i TD oraz swojej rodzinie. - To będzie inna kadencja, pełna nowych wyzwań. No i trzeba będzie przygotować następcę - mówił Wołosz. A na koniec zrobił sobie zdjęcie ze swoimi zastępcami Michałem Biedą oraz Adamem Frasem. 

Ocena: 3,00
Liczba ocen: 8
Oceń ten wpis

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu, dodaj pierwszy komentarz.

Partnerzy