Kruszewska jest niezwykle utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną projektantką. Zrobiło się o niej głośno już kiedy przygotowywała pracę dyplomową na katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajęła się bowiem tematyką doświadczeń w obrębie seksualności osób niewidomych z wykorzystaniem metod projektowania sensorycznego. Stworzyła wówczas projekt o nazwie "Pose", o którym tak mówiła: - To zestaw do edukacji seksualnej dla osób niewidomych. Odpowiada na brak dostępu do wiedzy o seksualności i niedostosowaniu produktów do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku.
Jej pomysłowość i innowacyjność zyskały uznanie w oczach "Forbesa". Znalezienie się w gronie 25 najważniejszych osób przed 25. rokiem życia, które mogą się pochwalić niekonwencjonalnymi dokonaniami - to bez wątpienia było coś. Ostatnio twórcy kobiecej wersji czasopisma wskazali setkę osób w różnym wieku, którzy działają na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej, przełamują tabu lub walczą ze stygmatyzacją. Bytomiankę umieszczono na niej obok znanych artystów, polityków i działaczy społecznych.
W opracowaniu zestawienia udział brała Fundacja SEXEDPL. kierowana przez znaną polską modelkę, Anję Rubik. - Zależało nam na zauważeniu biznesowych inicjatyw, ale także działań konkretnych osób, które szczególnie przyczyniają się do zwiększania świadomości seksualnej dzieci, młodzieży i dorosłych – wyjaśnia Rubik.
Kruszewską i innych laureatów wskazała kapituła, złożona z cenionych ekspertek i ekspertów. Prócz samej Rubik w jej skład weszli: Aleksandra Karasińska (redaktorka naczelna „Forbes Women”), Adam Bodnar (minister sprawiedliwości, były rzecznik praw obywatelskich), Sylwia Gregorczyk-Abram (adwokatka i obrończyni praw człowieka) oraz Zuzanna Karcz (aktywistka edukacyjna, współtwórczyni Domu Spokojnej Młodości).
Komentarze