Hokeistki Polonii zdemolowały Unię, czyli mistrzynie idą po swoje

24 gole zdobyte i 0 straconych. Hokeistki Polonii Bytom w półfinałowym dwumeczu zdemolowały Unię Oświęcim i są na najlepszej drodze do obrony tytułu mistrzyń kraju. 

  • Data:
  • Autor: Tomasz Nowak
  • Artykuł był oglądany 498 razy
Autor zdjęcia: bytomskihokej.pl/Krzysztof Kadis

Przed tygodniem nasze zawodniczki na wyjeździe ograły Unię 9:0. W minioną sobotę w drugim spotkaniu ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza - zwyciężyły 15:0. W kolejnych tercjach zdobywały 3, 7 i 5 bramek. Po raz kolejny popisowy mecz rozegrała Karolina Późniewska, która pięć razy pokonała bramkarkę przyjezdnych. Poza nią trafiały Klaudia Chrapek (hattrick), a także po dwa razy Patrycja Sfora i Wiktoria Dziwok. Po jednej bramce dorzuciły Ida Talanda, Aneta Krzemień i Karolina Gawandtka.

W walce o złoto Polonia zmierzy się z Kojotkami Naprzód Janów, które także wyraźnie okazały się lepsze od Stoczniowca Gdańsk. Data finałowych starć nie jest jeszcze ustalona, wszystko zależy od tego, kiedy odbędą się mecze EWHL, czyli ligi europejskiej. Przypomnijmy, że z powodzeniem występuje w nim ekipa Tauron Metropolia Silesia, a jej trzon stanowią bytomskie hokeistki. 

Jedno jest pewne: Polonia Bytom to rozpędzony pociąg, który wydaje się nie do zatrzymania w podróży po mistrzostwo Polski. Ale ten pociąg potrzebuje wsparcia kibiców, więc stawmy się tłumnie na finale!

Ocena: 5,00
Liczba ocen: 1
Oceń ten wpis

Komentarze

Nikt jeszcze nie komentował tego artykułu, dodaj pierwszy komentarz.

Partnerzy