Bytomianka Zimy, czyli pani na Karbiu

Bytomianką Zimy została Joanna Prus-Kaczkowska. W tę sposób Liga Kobiet Nieobojętnych doceniła ją za szereg działań realizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Karbiu

 • Data:
 • Autor: MH
 • Artykuł był oglądany 396 razy
Autor zdjęcia: BYTOM.PL

22 lata - od takiego czasu Joanna Prus-Kaczkowska jest dyrektorem MDK nr 2 przy ul. księdza Jerzego Popiełuszki w Karbiu. Natomiast zawodowo związana jest z Bytomiem od 27 lat. To szmat czasu i wiele różnorodnych działań. W czasie jej kadencji na zajęcia w MDK uczęszczały tysiące osób (obecnie działają tam 82 koła zainteresowań, a na zajęcia przychodzi około 1450 dzieci).

Gmach poddany został rewitalizacji, zorganizowano tam setki imprez, także tych największych.

To właśnie z MDK w Karbiu "wyszedł" Międzynarodowy Festiwal Modelarski. Wiele inicjatyw skierowanych jest do wszystkich mieszkańców dzielnicy - zarówno do młodzieży, jak i seniorów. To zrozumiałe, bo w Karbiu nie ma przecież "niemłodzieżowego" domu kultury.

- Pani Joanna Prus-Kaczkowska jest osobą wrażliwą na drugiego człowieka, bez względu na płeć i wiek - podkreślono w laudacji.

Wszechstronne aktywności i dokonania nagrodziła organizacja społeczna - Liga Kobiet Nieobojętnych, przyznając Joannie Prus-Kaczkowskiej tytuł Bytomianki Zimy. Tym samym Pani Dyrektor na Karbiu stała się jedną z czterech pretendentek do tytułu Bytomianki Roku 2023. Uroczystość wręczenia tytułu zorganizowano oczywiście na włościach laureatki, czyli w MDK nr 2. Nie mogło obejść się bez części artystycznej wysokiego szlifu - wystąpiły zespoły: TONatyle Band oraz Muzycy Dobrej Kultury.

Ocena: 5,00
Liczba ocen: 2
Oceń ten wpis

Komentarze

 • Latający Ślązak
  Odpowiedź Redaktora skojarzyła mi się z tym "na",
  Pozdrawiam.
  https://dowcip.net/dowcip/jurand-ze-spychowa-wraca-strasznie-poraniony-z-krzyzackiej-niewoli-15135
 • Marcin Hałaś
  Re: Latający Ślązak.
  W tym przypadku "na" to nie rusycyzm, ale stylizacja staropolska. Per analogiam: Jurand, pan na Spychowie, Wiśniowiecki, książę na Łubniach.
 • Latający Ślązak
  "Tym samym Pani Dyrektor na Karbiu stała się jedną z czterech pretendentek do tytułu Bytomianki."
  Pani Dyrektor na Karbiu, czy z Karbia?
  W ludziach ze wschodu, nawet w kolejnych pokoleniach rusycyzmy typu "na" tkwią.

Partnerzy